Log In to Interact.
       Lost Password?    Register

Belcoo O'Rahilly's

Like & Share:

Schedule / Results

2019 Senior Men - Schedule

DayDateOpponentLocation 
March 2019
Sun31/03/2019Belnaleckin Belnaleck(Won) 2-8 to 1-7
Recap
April
Sun07/04/2019Newtownbutlerin Belcoo(Lost) 1-15 to 1-10
Recap
Sun14/04/2019Coain Coa(Won) 3-20 to 0-5
Recap
Sat20/04/2019Brookeboroughin Brookeborough(Won) 1-16 to 2-11
Recap
Sun28/04/2019Maguiresbridgein Maguiresbridge(Lost) 3-8 to 0-10
Recap
May
Fri03/05/2019Lisnaskeain Lisnaskea(Won) 2-17 to 2-4
Fri10/05/2019Derrylinin Derrylin(Won) 2-13 to 1-4
Recap
Sun19/05/2019Aughadrumseein Aughadrumsee(Lost) 2-16 v 2-11
Sat25/05/2019Belnaleckin Belcoo(Lost) 1-16 to 3-1
June
Sat01/06/2019Newtownbutlerin Newtownbutler(Won) 2-12 to 1-10
Sun16/06/2019Brookeboroughin Belcoo(Won) 4-13 to 0-12
Fri21/06/2019Tempoin Tempo(Lost) 2-12 to 0-11
July
Fri12/07/2019Lisnaskeain Belcoo(Lost) 1-11 to 0-11
Fri19/07/2019Derrylinin Belcoo(Won) 2-14 to 1-8
Sun21/07/2019Coain Belcoo(Won) 2-13 to 2-4
Recap
Fri26/07/2019Maguiresbridgein Belcoo8:00 PM
Sun28/07/2019Tempoin Belcoo(Won) Tempodidn't field
August
Fri02/08/2019Aughadrumseein Belcoo(Won) ADS didn't field
Sat10/08/2019Aughadrumsee (Championship)in Kinawley(Drew) 0-12 to 0-12
Recap
Fri16/08/2019Aughadrumsee (Championship Replay)in Brewster Park(Won) 3-7 to 0-10
Recap
Sat24/08/2019Irvinestown (Championship Semi Final)in Lisnaskea(Won) 1-13 to 0-11
Recap
September
Sat07/09/2019Kinawley (Championship Final)in Brewster Park(Lost) 1-17 to 3-3
Sat28/09/2019Belnaleck (Div 1 Promotion Playoff)in Brewster Park(Lost) 1-9 to 0-9

 

2019 Senior Ladies - Schedule

DayDateOpponentLocation 
February 2019
Sun17/02/2019Erne Gaels (Challenge)in Belcoo(Won) 3-14 to 4-6
Recap
Thu28/02/2019Devenish (Challenge)in Garrison8:00 PM
March
Sun10/03/2019Lisnaskea (Div 2 League)in Lisnaskea(Lost) 8-11 to 1-3
Recap
Sun31/03/2019Irvinestown (Div 2 League)in Irvinestown(Drew) 2-7 to 3-4
Recap
April
Sun28/04/2019Devenish (9 a side League)in Garrison(Lost) 2-8 to 0-7
Recap
May
Thu02/05/2019Brookeborough (Challenge)in Brookeborough7:30 PM
Sun12/05/2019Tempo (Div 2 League)in Tempo(Lost) 2-20 to 1-3
Recap
Sun19/05/2019Aughadrumsee (Div 2 League)in Aughadrumsee(Lost) 4-15 to 1-6
Wed29/05/2019Ederney (Div 2 League)in Ederney(Won) 5-8 to 1-17
Recap
June
Sun16/06/2019Lisnaskea (Div 2 League)in Belcoo(Lost) 5-10 to 2-7
Recap
Sat22/06/2019Aghadrumsee (9 a side)in Aghadrumsee(Lost) 3-7 to 2-3
Thu27/06/2019Brookeborough (Challenge)in Belcoo(Won) 7-11 to 3-9
Recap
July
Tue02/07/2019Irvinestown (9 a side)in Belcoo(Won) 1-5 to 0-6
Recap
Thu04/07/2019Newtown (9 a side)in Belcoo(Lost) 2-14 to 2-6
Recap
Fri12/07/2019Knockninny (Championship)in Kinawley(Won) KK conceded
Sun28/07/2019Lisnaskea (9 a side League)in Lisnaskea(Lost) 2-12 to 2-8
Mon29/07/2019Devenish (Challenge)in Belcoo(Lost) 2-15 to 4-8
August
Sun04/08/2019Irvinestown (Championship Quarter Final)in Belleek(Won) 10-19 to 1-0
Recap
Sun11/08/2019St. Pat's (9 a side)in Donagh6:00 PM
Wed14/08/2019Irvinestown (Div 2 League)in Belcoo(Won) 8-14 to 2-2
Recap
Sat31/08/2019Enniskillen Gaels (Championship Semi Final)in Kinawley(Lost) 0-12 to 1-7
Recap
September
Sun22/09/2019Tempo (Div 2 League)in Belcoo11:00 AM
Recap
Sun29/09/2019Ederney (Div 2 League)in Belcoo(Lost) 6-11 to 5-8
Recap

 

2019 Reserve Men - Schedule

DayDateOpponentLocation 
April 2019
Fri05/04/2019Enniskillenin Belcoo(Won) 3-11 to 0-12
Recap
Sat13/04/2019Devenishin Garrison6:30 PM
Recap
Fri19/04/2019Derrygonnellyin Belcoo7:00 PM
Recap
Tue30/04/2019Lisnaskeain Lisnaskea(Lost) 2-16 to 2-11
Recap
May
Sat04/05/2019Kinawleyin Belcoo6:30 PM
Sat11/05/2019St. Pat'sin Donagh6:30 PM
Wed15/05/2019Rosleain Roslea7:30 PM
Fri31/05/2019Teemorein Belcoo(Lost) Failed to Field
June
Fri07/06/2019Lisnaskeain Belcoo8:00 PM
Sat15/06/2019Enniskillenin Brewster Park6:30 PM
Wed19/06/2019Devenishin Belcoo8:00 PM
Sun23/06/2019Derrygonnellyin Derrygonnelly(Lost) 5-14 to 1-7
Fri28/06/2019Erne Gaelsin Belleek7:30 PM
July
Wed03/07/2019St. Pat'sin Belcoo8:00 PM
Wed10/07/2019Kinawleyin Belcoo(Won) 2-7 to 1-8
Recap
Sun14/07/2019Rosleain Belcoo1:00 PM
Sat27/07/2019Erne Gaelsin Belcoo6:30 PM
Tue30/07/2019Teemorein Belcoo7:30 PM
August
Wed14/08/2019Devenish (Championship)in Derrygonnelly7:00 PM

 

2019 U19 Boys - Schedule

DayDateOpponentLocation 
February 2019
Sun17/02/2019Brookeboroughin Brookeborough(Won) 7-6 to 4-14
Recap
March
Sun03/03/2019St. Pat'sin Belcoo12:00 PM
Sun10/03/2019Teemorein Teemore(Lost) 2-10 to 0-9
Recap
Sat16/03/2019Erne Gaelsin Belcoo12:00 PM

 

2019 Minor Girls - Schedule

DayDateOpponentLocation 
July 2019
Wed24/07/2019St. Pat'sin Belcoo(Won) 10-17 to 0-3
Recap
Wed31/07/2019Erne Gaels in Belleek(Won) 7-13 to 4-4
Recap
August
Wed07/08/2019Newtownbutlerin Belcoo(Won) 12-12 to 5-6
Recap
Sun18/08/2019Maguiresbridgein Belcoo(Won) 12-26 to 2-5
Recap
Wed21/08/2019Devenishin Garrison(Won) Devenish didn't field
September
Tue17/09/2019Erne Gaels (Div 3 Final)in Garrison(Won) 8-21 to 3-7
Recap
Wed25/09/2019Newtownbutler (Championship)in Belcoo(Won) 7-13 to 0-3
Recap
October
Wed09/10/2019Devenish (Championship Semi Final)in Belcoo(Won) 7-9 to 0-1
Recap
Wed16/10/2019Belnaleck (CHAMPIONSHIP FINAL)in Derrygonnelly(Won) 6-9 to 5-7
Recap

 

2019 U17 Boys - Schedule

DayDateOpponentLocation 
July 2019
Tue02/07/2019Irvinestownin Irvinestown(Lost) 2-19 to 2-4
Thu11/07/2019Teemorein Belcoo8:00 PM
Thu25/07/2019Irvinestownin Belcoo(Lost) Belcoo Didn't Field
Tue30/07/2019Teemorein Teemore7:30 PM
August
Thu08/08/2019Ederneyin Ederney7:30 PM
Fri23/08/2019Ederney (Championship)in Belcoo7:00 PM

 

2019 U16 Girls - Schedule

DayDateOpponentLocation 
April 2019
Wed03/04/2019Derrygonnellyin Belcoo(Lost) 6-8 to 7-4
Recap
Mon08/04/2019Lisnaskea in Lisnaskea(Won) 7-8 to 1-1
Recap
Wed10/04/2019Ederneyin Belcoo(Won) 9-11 to 1-11
Recap
Wed17/04/2019Derrygonnellyin Derrygonnelly(Lost) 5-13 to 0-6
Recap
Mon22/04/2019Lisnaskeain Belcoo(Won) 2-15 to 1-1
Recap
Mon29/04/2019Devenish (Challenge)in Garrison(Won) 2-11 to 0-2
Recap
May
Tue07/05/2019Ederneyin Ederney(Won) 3-12 to 1-3
Recap
Fri17/05/2019Derrygonnelly (Div 2 League Final)in Derrygonnelly(Lost) 3-1 to 0-7
Recap
September
Sun08/09/2019Knockninny (Championship)in Belcoo(Lost) 3-9 to 2-9
Recap

 

2019 U15 Boys - Schedule

DayDateOpponentLocation 
March 2019
Sat23/03/2019Derrygonnellyin Belcoo11:00 AM
April
Tue09/04/2019Tempoin Tempo(Won) 5-5 to 2-5
Tue16/04/2019Derrylinin Derrylin6:45 PM
Sat20/04/2019Enniskillen Gaelsin Belcoo11:00 AM
Recap
Thu25/04/2019Derrygonnellyin Derrygonnelly7:00 PM
Tue30/04/2019Derrylinin Derrylin(Won) 6-16 to 0-3
May
Wed08/05/2019Devenishin Garrison7:30 PM
Fri17/05/2019Devenishin Blacklion7:30 PM
Tue21/05/2019Tempoin Belcoo7:30 PM
Fri24/05/2019Enniskillen Gaelsin Brewster Park7:30 PM

 

2019 U14 Girls - Schedule

DayDateOpponentLocation 
May 2019
Sun05/05/2019Feile na nOgin Kinawley10:30 AM
Mon27/05/2019Knockninnyin Derrylin(Won) 1-9 to 1-3
Recap
June
Mon03/06/2019Kinawleyin Belcoo(Lost) 4-5 to 1-4
Recap
Mon10/06/2019Lisnaskeain Lisnaskea(Won) 6-11 to 4-1
Recap
Thu13/06/2019Knockninnyin Belcoo(Won) 3-3 to 2-5
Recap
Thu20/06/2019Lisnaskeain Belcoo7:30 PM
Recap
July
Mon08/07/2019Derrygonnelly (Challenge)in Derrygonnelly(Won) 5-14 to 4-1
Recap
Sun14/07/2019Kinawleyin Kinawley1:30 PM
Wed17/07/2019Kinawley (Div 1 League Final)in Belnaleck(Lost) 3-9 to 0-4
Recap

 

2019 U13 Boys - Schedule

DayDateOpponentLocation 
June 2019
Wed26/06/2019Belnaleck (Challenge)in Belcoo6:30 PM
July
Sat13/07/2019Ederneyin Ederney(Won) 7-15 to 5-8
Recap
Thu18/07/2019St. Mary'sin Belcoo(Lost) 9-12 to 0-6
Tue23/07/2019Enniskillen Gaels Bin Belcoo(Lost) 10-11 to 8-10
Sat27/07/2019Aghadrumseein Aghadrumsee(Won) 10-20 to 8-8
August
Thu01/08/2019Coain Coa(Won) 2-17 to 2-5
Tue06/08/2019Ederneyin Belcoo(Won) 12-19 to 5-6
Recap
Wed14/08/2019Enniskillen Gaels Bin Brewster Park7:30 PM
Tue20/08/2019Aghadrumseein Belcoo(Won) 6-15 to 2-2
Thu29/08/2019St. Mary'sin Brookeborough7:00 PM
September
Tue03/09/2019Coain Belcoo(Won) 9-9 to 2-7
Sat07/09/2019St. Mary's (Div 4 League Final)in Kinawley(Won) 4-10 to 4-4
Recap
Thu12/09/2019PJ Treacy Memorial Tournamentin Garrison1:00 PM
Sat21/09/2019Coa (Championship)in Belcoo11:00 AM
Sat28/09/2019Belnaleck (Championship Semi Final)Venue: TBC3:15 PM

 

2019 U13 Girls - Schedule

DayDateOpponentLocation 
August 2019
Mon26/08/2019Knockninny (Challenge)in Teemore7:00 PM
Recap
September
Mon02/09/2019Derrygonnellyin Belcoo(Won) 5-26 to 2-1
Recap
Mon09/09/2019Erne Gaelsin Belleek(Won) 4-25 to 0-1
Recap
Mon16/09/2019Devenishin Garrison(Won) 1-16 to 1-1
Recap
Sat28/09/2019Tempo (Div 1 Semi Final)in Brookeborough(Won) 1-4 to 0-4
Recap
Sat28/09/2019Kinawley (Div 1 League Final)in Brookeborough(Lost) 1-5 to 0-5

 

2019 U11.5 Mixed - Schedule

DayDateOpponentLocation 
March 2019
Sat23/03/2019Aughadrumseein Belcoo3:00 PM
April
Sat13/04/2019Derrylinin Belcoo3:00 PM
Sat20/04/2019Tempoin Tempo3:00 PM
May
Fri03/05/2019Coain Coa7:00 PM

 

2019 U10 Mixed - Schedule

DayDateOpponentLocation 
May 2019
Mon20/05/2019Derrygonnellyin Blacklion7:00 PM
Fri24/05/2019Derrylinin Derrylin7:30 PM
June
Fri07/06/2019Enniskillen Gaelsin Belcoo6:30 PM